Üritused

MIS ME TEGIME,
KUS ME KÄISIME...

 

EV100 õues

Peomeeleolu jätkus õuegi. Õpetaja Erika algatusel tegid lapsed sini-must-valgeid jääkuubikuid ja ladusid lumele ühe tähtsa sõna ja numbri. Nii sai pildile kogu lasteaiapere.

Vaata pilte

 

EV100 pidu

Peopäev kulges ülevas meeleolus. Elevust tekitas saalikujundus, sest kuidagi olid sini-must-valged õhupallid

(Eesti peaministri kingitus) hüpanud lakke. Esinesid lapsed, meie solistid  Aaron ja õpetaja Anna koos õpetajate ansambliga. Nublude Kalevipoja lugusid said nautida nii suured kui väikesed. Päikesejänku jagas "imepallid" lastele ja neist jätkus rõõmu pikemaks.

 

Vaata pilte

 

Sõbrapäev

Sõbrapäev möödus Nubludel koos Mürakaru rühmaga Pillerpalli lasteaiast. Nublud viisid külakostiks Kalevipoja lood ja sõbrad esitlesid Eestile tähtsaid asju. Üritus lõpetas koostööprojekti "Sõbrad rõõmuks Eestile".

Vaata pilte

 

Näitus

Kodu kauniks töörühma algatusel seati üles näitus "Minu pere HEA Eesti asi" Näitus sai armas ja tekitas häid tundeid.

Vaata pilte

 

Kodumaa nurk

Pärnu lasteaiaõpetajate ühenduse Hea Alguse eestvedajana kutsusime linna õpetajaid üles kujundama kodumaanurki, mis pakuksid lastele aktiivset ja eakohast tegevust ning oleksid toeks lastes armastuse ja austuse kasvatamiseks kodu, kodukoha ja kodumaa vastu. Üleskutsega liitus 12 lasteaeda. Fotosid laeti üles 158 ja need on nähtavad Päikesejänku facebooki kaustas "Kodust kodumaani": Pillerpalli esindus käis meie nurki üle vaatamas ja kiitis  eriliselt Pähklipurejate oma. Tegelikult olid kõik nurgad omanäolised ja vahvad. Meie eindus tegi vastukülaskäigu Pillerpalli, kust saime nii mõnegi toreda idee.

Eesti  sünnipäevanädalal valmisid Pesamunade toredad kunstitööd: puutööna rahvuslilled ja kleepetööna lipukesed.

Vaata pilte

 

 September-november 2017

* 04.09 - õppeaasta alustamine pereõhtuna. Särtsaka näidistegevuse viis lastega läbi jalgpallitreener Arthur. Lapsed õppisd koos perega loodust tundma. Proovile sai ennast panna põneval liikumisrajal, sh proovida rada läbida ka pimesi. Tegevust jätkus igale huvile.

* Päikesejänku teab, kes on MUPO ja LAPO (lasteaia polisei liiklusväljakul). Nüüd teavad nad ka, kes on NAPO  (ohutuse kõneisik).

* KIK- toel tutvuti Luitemaal põneva metsaeluga. Uuriti putukaid ja nende elupaiku. Matkarajal käisid 5- ja 6- aastased.

* Tänu HITSA projektile tehti tutvust BEEBOT põrandarobotitega. Programmeerimist õppisid nii suured kui väikesed.

* Päästeamet õpetas tulest targemaks saamist.

* Ettelugemispäev sõimerühmas.

* Suurfarmi elu-oluga tutvumine Piistaojal.

* Pärnumaa Tervisenõukogu rahastas projekti "Suhkur - sõber või vaenlane". Päikesejänkude teemanädalal "Magus elu suhkruta"  toimus loeng töötuba Herdis Elmendi juhendamisel töötajatele ja hoolekogule. Lapsed olid väikesed teadlased "suhkrulaboris", valmistasid suhkrukella, kokkasid ja said erinevate tegevuste kaudu teada, mis on kasulik ja kasulik.

Vaata pilte

Päikesejänkud alustasid kodumaa sünnipäeva tähistamisega. "Sada lapsesõna Eestile"  andis väärika avapaugu rongkäigu, ühendkoori laulude  ja  lustakate tantsudega. Kaval Ants ja Vanapagan hoidsid vahepaladega peo kenasti jutipeal. Vanemate näputöö rõõmsate palmikute näol lisas värvi. Hoolekogu esindajana andis Riina Looring  kooliminejate nimel üle üllatuse. Päikesejänku värvides uhke auto rõõmustas nii väikeseid kui ka suuri Päikesejänkusid.

Vaata pilte 

 

Avastaja põrnikas

Vaata pilti

 Tervisemeeskonna ja muusikaõpetaja ettepanekud sidus õpetaja Alli Helmja avastusõppe mängupeoks E. Raua raamatu "Kurjad mehikesed" ainetel. Nii tuletati meelde avastusõppes õpitut ja õpiti tervist hoidma kurjade mehikeste eest.

Õpetajate päev

Vaata pilte

 Lasteaia vanema rühma lapsed võtsid peaaegu, et terveks tunniks suurte tööd enda kanda. Asendajaid jätkus kõikidele ametitele. Hannale meeldis väga õppealajuhataja töö. Tal oli kahju, et ei saa järgmisel aastal korrata, sest siis on ta juba koolilaps.

Kahe silla kõnd

Vaata pilte

Liikumisõpetaja Aila Peetrisoo viis kahe silla kõnnile kõik aiarühmad. Teekonnnal ületati Sauga jõe jalakäijate sild ja Vana-Pärnu Siimusild. Teel nähti  mõndagi põnevat. Nii kõnniti suvest sügisesse.

Merepidu

Vaata pilte

Merepidu algas lustakate tantsude ja liikumisega. Mereteemalistes mängu- ja tegevuskeskustes  jätkus tegevust nii suurtele kui väikestele. Sai sõita paadiga, määrata kalu, voltida meremehemütsi, teha mullitrükki ja -toru ning meremehesõlme. Kuumaks kaubaks läksid näomaalingud, punupatsid ja kalapüügi õnneloos. Kohvikud pakkusid erinavat kehakinnitust.

 Tipu looduskool

Vaata pilte

 Keskkonnainvesteeringute keskusele esitatud projekti "Päikesejänkud looduse varasalve avastamas"  käigus külastasid 5- ja 6- aastased Tipu looduskooli. Osaleti Kaisukaru piknikul ja Pernova Loodusmaja õppeprogrammis "Sügis metsas". Lapsed said teada kui olulised on metsaannid inimestele ja loomadele. Õpiti loodushoidvalt käituma.

Teadmistepäev 

Vaata pilte

Kogunemine lipuväljakul algas direktori avakõnega ja lasteaialipu heiskamisega. Austati tuleval sügisel kooliminevaid Pähklipurejaid, kellele anti väiksemate poolt üle head soovid. Külla tuli riukaid täis Rebase Rein ja Mõmmi koos Mõmmibeebiga. Nendel oli suur soov lugema õppida. Koolimäng kestis terve hommikupoolik.

 Tantsupäev

 

Vaata pilte

Pärnu lasteaedade 5-6- aastaste laste liikumispäev spordihallis kandis pealkirja "Tantsurõõm kõigi laste põue". Pähklipurejad tantsisid oma rühma logoga särkides. Kavad õpetas liikumisõpetaja Aila Peetrisoo, abiks rühmaõpetajadl. Toreda päeva jäädvustas Pillerpalli lasteaia õppealajuhataja Halliki Tammiste.

Lasteaia sünnipäev

Vaata pilte

Lasteaia sünnipäevahommik võttis vastu põnevaid multifilmitegelasi. Ka Päikesejänku oli saanud uue kuue. Lausa loomulikult oli kõige rohkem Elsasid ja Annasid, aga ka igasuguseid "jõumehi", kes suudavad päeval-ööl teha ainult häid tegusid. Kõige väiksemad esindasid multifilmi "Maša ja karu". Rongiga sõitsid kohale krokodill Gena ja Potsataja koos rongitäie imeliste tegelastega. Lauldi, tantsiti, mõistatati ja söödi kringlit. Nii saigi Päikesejänku 47. aastaseks!

Ülelasteaialine lumepäev

Vaata pilte

Jänkujütside rühma korraldatud lumepäev tõi kaasa erinevaid mänge, liikumist ja katseid kõikidele vanuserühmadele. Suur loodusesõber Nähka jõudis ka kõik tegevused läbi proovida ja lund jätkus!

 

Esmaabi õpituba

Vaata pilte

Tervisemeeskonna eestvedamisel kutsuti ellu esmaabi õpituba, mille perenaiseks oli Sanderi ema Tea Nublude rühmast. Tutvuti esmaabi vahenditega, õpiti paigaldama plaastrit ja siduma haava. Teadmised ja oskused kuluvad edaspidiseks eluks ära.

Advent 2015

Esimene advent sidus põlvkondi. Külaliseks oli naisansambel Hõbene Vana-Pärnu keskusest. Lapsed ja külalised esinesid vastastikku. Kooslaulmiseks valiti "Tiliseb, tiliseb aisakell" ja "Tasa, tasa...". Pillimehed tutvustasid suupilli, lõõtspilli, karmoškat ja akordioni. Külalisi ootas kohv ja kook ning lapsed said suud magusaks külaliste toodud kommikotist.

Vaata pilte

Jänkud Kadriks

Jänkujütsi rühma Kadripere käis kadritamas kõikides rühmades ja köögis. Teeniti teemoona ja astuti üles laulude ja mõistatustega. Sooviti tervist, karja- ja muiduõnne

Vaata pilte

  • 2015/2016 õppeaasta sügisesi tegemisi:

   - 1. september algas traditsioonilise kogunemisega lipuväljakule, et tähistada teadmistepäeva ja väärtustada õppimist ning tarkust. Tunnustati järgmisel sügisel kooliteed alustavaid Jänkujütse ja Pesamunasid ning lustiti koos Karlssoniga.

- Jänkujütsid koos õpetaja Zentaga Päästeametis.

- MTÜ Koos Laste Heaks ja E-piim eraldasid meie projektile "Päikesejänku keksumängud" 1700 eur. Keksumänge käisid mängimas ka Pillerpalli, Liblika ja Kastani lasteaia kooliminejad.

- Majahoidja Einar on populaarne eriti lehtede koristamise ajal, sest tal on vahva puhur.

- Mürakarude rühma lauluhetk muusikaõpetaja Heli abiga.

- Külas olid linna lasteaedade õpetajad. Sotsiaal-emotsionaalset arengut toetavaid mänge õpetasid kolleegidele õpetaja Merike, Merit ja Edith

- Kesk- ja Lääne Eesti õpetajate ja õppealajuhatajate teabepäeval esines õppekavatöö ettekandega õppealajuhataja Maret.   Vaata pilte

  • Heategevuslik naistepäevakontsert 07.03.2015 Raekoja saalis
    korraldati vanematekogu algatusel lasteaia õuealale ronilakompleksi ostuks. Kõik üritusse puutuv oli vabatahtlik/heategevuslik: esinejad, korraldajad, kohvikusse suupistete valmistajad, samuti võidud loteriisse. Kontserdi eestvedajaks oli Astrid Böning-Nõlvak, kes ka ise laval astus koos Eike Vellendi ja Olavi Kõrrega. Esinesid veel Sandra Nurmsalu ja Pille Piir, Tuuli ja Teet Velling, ansambel Robirohi koos Uku Madis Vainuga, Tori Hobune ja Väikesed Päikesejänkud. Suur tänu kõikidele toetajatele. Ronila avatakse pidulikult 13.05.2015.

      Vaata pilte

  • Liikluspäev ja laat: 25. september kujunes liikluskuu kulminatsiooniks. Iga rühm valmistas ette  ühe toreda liiklusmängu.  Õhtupoolne osa algas lastevanematele noorsoopolitseinike Keiju Püvi ja Kristi Vahi kasulike nõuannetega väikese jalgratturi  toetamiseks ja lastele lavastati näidend "Juku õpib liiklema". Päev lõppes meeleoluka laadaga. Avatud oli patsipunumise tuba, erinevad söögi-, joogi-, ja ostupunktid. Vaata pilte 
  • Eakate päev: Kiti-Käti rühma lapsed külastasid Vana-Pärnu keskuse eakaid. Kingiks viidi toredaid ja heade soovidega kaarte. Esineti vastastikku ning mängiti koos laulumänge. Vaata pilte
  • Teadmiste päev: 01. septembril koguneti lipuväljakule. Õpetaja Zenta oli ette valmistanud ülesandeid-mõistatusi. Sooviti järgmisel sügisel kooliteed alustavatele Kiti-Kättidele jõudu lasteaia lõpuaastaks. Ühised laulud tekitasid  oma lasteaia tunde.    Vaata pilte 
  • Lasteaia sünnipäevaks sai lavaküpseks lastemuusikal "Pöial-Liisi", mida nautisid külalised ja esinejad ka ise.  Vaata pilte